پدال زنی برای رسیدن به مدرسه!

سرویس پدالی زرد مدرسه

تاریخ انتشار : ۱۳:۴۹ ۱۶-۰۴-۱۳۹۷

امستردام پایتخت هلند رکورد دار استفاده از دوچرخه است، طراحی شهر برای امکان پذیری استفاده از دوچرخه شرایط مناسبی برای تندرستی و نشاط شهروندان را بوجود آورده است. چرخ های پدالی اکنون وارد سیستم حمل و نقل دانش اموزان به مدرسه شده است و بچه ها همراه با راننده چند چرخه برای رسیدن به مدرسه پدال می زنند.

تبریز امروز:

Related image

 تقریبا نیمی از کارگران هلند دوچرخه سوار می شوند و در حال حاضر دانش آموزان نیز می توانند از این ورزش استفاده کنند. یک شرکت هلندی تکنولوژی ساده ای را به روش انقلابی برای طراحی مجدد اتوبوس زرد کلاسیک استفاده کرده است.

 Related image

دوچرخه همراه با لاله و آسیاب بادی نماد فرهنگ هلندی و هلند را نشان می دهد. یک شیوه زندگی هلندی و پایتخت آمستردام بهترین شهر دوچرخه سواری اروپا محسوب می شود.

 اتوبوس دوچرخه سواری سازگار با محیط زیست شامل هشت مجموعه پدال برای کودکان، یک مکان برای یک راننده بزرگسال و یک نیمکت برای سه خردسال است. صندلی های پدال برای کودکان 4 تا 12 ساله طراحی شده اند.

Related image

 میانگین سرعت دوچرخه 10 مایل در ساعت است، اما یک موتور پشتیبان برای جبران خستگی و تپه های چالش برانگیز گنجانده شده است. اتوبوس تقریبا 15،000 دلار و در رنگ زرد سنتی فروخته می شود. ویژگی های اضافه شده شامل پوشش باران و پخش کننده موسیقی است.

 شرکت دوچرخه De Cafe Racer چندچرخه های گروهی مشابه را به بازارهای همسایه بلژیک و آلمان صادر کرده است. طراح اتوبوس مدرسه، توماس تولکامپ  این ایده را از یک طراحی دوچرخه گروهی ردیفی به نام "Beerbike" اقتباس کرده است.

Image result for cycling to school holland

   امستردام پایتخت هلند رکورد دار استفاده از دوچرخه است، طراحی شهر برای امکان پذیری استفاده از دوچرخه شرایط مناسبی برای تندرستی و نشاط شهروندان را بوجود آورده است . چرخ های پدالی اکنون وارد سیستم حمل و نقل دانش اموزان به مدرسه شده است و بچه ها همراه با راننده  چرخ برای رسیدن به مدرسه پدال  می زنند.

Image result for cycling to school holland

Related image
آمستردام شهر صاف با پستی و بلندی های کم است و این امکان دوچرخه سواری شهری را آسان تر می کند و گذشت زمان فرهنگ لازم را ایجاد کرده است!
 
 
گزارش از  میترا  فرهنگ فر

نظرات کاربران


@