لیزیک تمرکز دقیق تر را از بین می برد

آسیب پشت پرده جراحی لیزربه چشم!

تاریخ انتشار : ۰۸:۲۲ ۲۲-۰۳-۱۳۹۷

بیماران تحت عمل جراحی لیزیک باید قبل از انجام این روش انتخابی، در مورد احتمال ایجاد علائم بصری جدید بعد از جراحی به طور مناسب مشاوره شوندبیمارانی که لیزیک انجام داده بودند، با اختلال بینایی و درد مزمن مواجه شدند که منجر به از دست دادن شغل و ناتوانی، انزوای اجتماعی، افسردگی و حتی خودکشی شد.

تبریز امروز:

جاستین پگولیس تحت عمل جراحی چشم لیزیک دربیمارستان چشم پزشکی لانگ آیلند در گاردن سیتی، روش 15 دقیقه ای این جراحی در سال گذشته 700 هزار بار تکرار شده است .

به گزارش نیویورک تایمز ، تقریبا 9.5 میلیون نفر آمریکایی جراحی لیزیک را از زمان تایید  اداره غذا و داروی  در دهه 1990  داشته اند. بسیاری از چشم پزشکان می گویند این روش بسیار امن است.

اما علیرغم کمک  این  روش به افراد دارای مشکل  در مسائل مربوط به عینک ها و لنزهای لمسی، مطالعات در طیف وسیعی به عوارض جانبی مانند چشم های خشک و اختلالات بینایی رسیده است.

 از زمان عمل جراحی لیزیک دو سال قبل، ژوبانی رامییرز عوارض و اختلالات بینایی و درد چشم را در میانعوارض دیگر تجربه کرده است. وی گفت: هیچکدام از جراحانی که وی با انان مشورت کرده بود از عواقب دائمی هشدار ندادند.

برخی از بیماران که تحت عمل جراحی چشم  قرار می گیرند ، انواع عوارض جانبی را گزارش می کنند. مطالعات نشان می دهد این عوارض  ممکن است سال ها ادامه داشته باشند.

از زمان عمل جراحی لیزیک دو سال قبل، ژوبانی رامیرز همه چیز را  سه گانه مشاهده می کند.

 جراحی که او امیدوار بود بینایی اش را بهبود بخشد، هنرمند گرافییست  33 ساله که اکنون با حساسیت شدید به نور، دوبینی و اعوجاج بصری مواجه شده است  و باعث می شود که چراغ ها مانند ستارگان  خیره کننده به نظر برسند.

چشمان او خیلی خشک و ناراحت است و هر نیم ساعت به  آنها  قطره می زند؛ گاهی اوقات آنها  مانند زمانی که شما پیاز خرد می کنید ، می سوزند. دید در شب او بسیار ضعیف شده است  است که پس از تاریکی او دیگر نمی تواند ببیند .

رامیرز می گوید: اندازه دقت  چشم های من  20/20 در نظر گرفته شده است، زیرا من A، B و C را می بینم." "اما من سه A، سه B، سه C را می بینم."

او می گوید جراحان هیچ هشداری به او نداده بودند.

بیماران چشمی قبل و بعد از جراحی در مورد نحو بینایی خود مورد سوال قرار می گیرند.

دکترآیدلمن پزشک سازمان غذا و دارو می گوید که با لیزیک مانند سایر روش های پزشکی، خطرات وجود دارد، اما F.D.A. آن را امن و موثر می داند در  زمانی که  بر اساس استفاده مورد تایید قرار می گیرد.

منتقدان ادعا می کنند که لیزیک بایستی به استاندارد ایمنی بالاتر از سایر روش های پزشکی منتهی شود، چرا که اختیاری است.

دکتر وکسلر در این مورد می گوید : حتی اگر ریسک برای  2 درصد حاصل شود  که در معرض تهدید خطر قرار دارند، هزاران نفر درسال در معرض خطر هستند.

وقتی که با  چشم سالم کار می کنید، میزان خطر قابل قبول چقدر می تواند باشد ؟

 


نظرات کاربران


@