ملاقات تاریخی

کیم و ترامپ با هم دیدار کردند

تاریخ انتشار : ۰۵:۴۹ ۲۲-۰۳-۱۳۹۷

همچنین گفت که دو ملت "در تلاش برای ایجاد یک رژیم صلح پایدار و پایدار" در شبه جزیره اقدام می کنند، یعنی مذاکرات برای کاهش تنش های نظامی است که می تواند در نهایت منجر به یک معاهده صلح رسمی برای پایان دادن به جنگ کره شود.

تبریز امروز:

 

 به نقل از نیویورک تایمز، ترامپ پس از ملاقات  تاریخی با رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، در روز سه شنبه اظهار داشت که : منع گسترش سلاح های هسته ای در شبه جزیره کره "بسیار سریع" آغاز می شود.

در یک مراسم تلویزیونی که در سنگاپور برگزار شد، دو رهبر یک بیانیه مشترک را امضا کردند که ترامپ آن را "جامع" خواند. در این بیانیه، ترامپ "متعهد به ارائه تضمین های امنیتی" به کره شمالی، و کیم "تاییدبر تعهد بی قید و شرط برای تکمیل غیراتمی ساختن  شبه جزیره کره را  نمود. "

 این بیانیه کوتاه بود و جزئیات آن  بلافاصله برای خبرنگاران منتشر نشد.

 ترامپ گفت: "ما این روند را بسیار سریع شروع می کنیم – کامل و خیلی سریع .

در بیانیه مشترک آمده است که دو کشور مذاکرات پیگیری را به رهبری وزیر امور خارجه مایک پومپو و یک مقام بلند پایه کره شمالی "در اولین فرصت ممکن برای پیاده سازی نتایج" نشست سران این کشور برگزار خواهند کرد.

همچنین گفت که دو ملت "در تلاش برای ایجاد یک رژیم صلح پایدار و پایدار" در شبه جزیره اقدام  می کنند، یعنی مذاکرات برای کاهش تنش های نظامی است که می تواند در نهایت منجر به یک معاهده صلح رسمی برای پایان دادن به جنگ کره شود.

کیم گفت: "ما یک جلسه تاریخی داشتیم و تصمیم گرفتیم گذشته را پشت سر بگذاریم." کیم گفت، در مراسم امضای قرارداد افزود که "جهان تغییر بزرگی خواهد دید."

ترامپ گفت: "ما بسیار با افتخار به آنچه که امروز رخ داد، نگاه خواهیم کرد." "من فکر می کنم کل ارتباط ما با کره شمالی و شبه جزیره کره در وضعیت بسیار متفاوت از گذشته است." وی گفت که نسخه های این سند توزیع خواهد شد و بعدا در مورد آن با خبرنگاران صحبت خواهد کرد .

مراسم امضای قرارداد پس از چند ساعت بحث میان دو رهبر برگزار شد

ملاقات در ساعات روز آغاز گشت و ترامپ ضمن  دست دادن  با کیم  بازوی اورا نیز فشار داد و شروع رابطه را با شکل گرم آغاز نمود.

این دو مرد که  تنها چند ماه پیش از طریق یک پرتگاه هسته ای به یکدیگر حمله می کردند ، تهدید را کنار گذاشتند. به نظر می رسد یک  دیپلماسی انسانی می تواند با دهها دغدغه و بی اعتمادی مقابله کند.

ترامپ و کیم در دیدار خود با کت و شلوار و در هتل سنگاپور که  در محل یک ایستگاه قدیمی استعمار بریتانیا است، به سمت یکدیگر حرکت کردند.

 

 

 


نظرات کاربران


@