بهانه ای برای درامد از توریسم!

روستای هوبیتون فیلم ارباب حلقه ها ، جاذبه توریستی نیوزلند!

تاریخ انتشار : ۱۲:۵۱ ۲۰-۰۳-۱۳۹۷

برای ساخت فیلم ارباب حلقه ها کارگردان آن با هلی کوپتر در حالجستجوی محل مناسب بود که در این بررسی نقطه ای را در نیوزلند مناسب می بیند ! خانه ها، آسیاب ، غذاخوری برای فیلم آماده شده و فیلم ساخته می شود . فیلم به اتمام می رسد اما طراحی طبیعی مکان همچنان باقی می ماند.

تبریز امروز:

Image result for hobbiton

روایت ارباب حلقه ها  به سائرون اشاره دارد که قبلاً حلقهٔ یگانه را خلق کرده تا بر دیگر حلقه‌های قدرت تسلط داشته باشد و از آن‌ها به عنوان سلاحی برای فتح و تسلط بر سرزمین میانه استفاده کند. این داستان در سرزمینی خیالی به نام سرزمین میانی که در زبان الفی به نام آردا شناخته می‌شود در جریان است. از شخصیت‌های معروف داستان می‌توان به آراگون و سائورون اشاره کرد. آراگورن پسر آراتون که از نژاد نومه نور است، وارث پادشاهی فراموش شده الندیل و ایزلدور در سرزمین میانه است.

Image result for hobbiton

آراگورن پس از نابود شدن سائرون به عنوان پادشاه اله سار تاج‌گذاری کرد و صلح را به ارمغان آورد. ارباب تاریکی یا سائرون شخصیت منفی اصلی اثر است و کسی است که حلقهٔ یکتا را برای کنترل نوزده حلقهٔ دیگر قدرت ساخته است و از همین رو «ارباب حلقه‌ها» خوانده می‌شود. کتاب سیلماریون سرآغازی بر تاریخ و چگونگی ساخت سرزمین میانی محسوب می‌شود....... و افسانه این چنین ادامه می یابد..........

Image result for hobbiton

Image result for hobbiton

***

سه‌گانه فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون  تهیه شد و در استودیوی نیو لاین سینما به عنوان پرفروش‌ترین فیلم در زمان اکران خود محبوبیت جهانی یافت. این فیلم در سه قسمت با نام‌های یاران حلقه ،دو برج ، بازگشت پادشاه مابین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ تهیه و کارگردانی شد. قسمت سوم آن نیز در سال ۲۰۰۳ بیشترین جوایز اسکار را از آن خود کرد.

 

 

Image result for hobbiton

***

برای ساخت فیلم ارباب حلقه ها کارگردان آن  با هلی کوپتر  در حالجستجوی  محل مناسب بود که در این بررسی نقطه ای را در نیوزلند مناسب می بیند ! خانه ها، آسیاب ، غذاخوری برای فیلم آماده شده  و فیلم ساخته می شود . فیلم به اتمام می رسد اما طراحی طبیعی مکان  همچنان  باقی می ماند.

 

اکنون خانه هابیت ها در سرزمین شان مورد بازدید جهانگردان واقع می شود و مزرعه گوسفندان تبدیل  به یکی از پر بازدیدترینمکان های نیوزلند شده است


نظرات کاربران


@