تکنولوژی در خدمت کنترل ترافیک و امنیت انسان ها!

چراغ های ترافیکی لیزری !

تاریخ انتشار : ۱۳:۱۸ ۱۷-۰۳-۱۳۹۷

هنرمند و طراح کره ای هانینگ لی توجه ما را به این واقعیت جلب کرد که در بسیاری از کشورها اکثر مرگ و میرها ناشی از تصادفات جاده ای است. در بیشتر موارد، رانندگان به عابران پیاده توجه نمیکنند و با سرعت بالا از تمام علائم می گذرند وعابران پیاده نیز با همین موضوع مواجه هستند و انان نیز به نوبه خود در جاده ها نگاه نمی کنند و با تصادف مواجه می شوند

تبریز امروز:

Virtual_wall

هنرمند و طراح کره ای هانینگ لی توجه  ما را به این واقعیت جلب کرد که در بسیاری از کشورها اکثر مرگ و میرها ناشی از تصادفات جاده ای است.

در بیشتر موارد، رانندگان به عابران پیاده توجه نمیکنند و با سرعت بالا از تمام علائم می گذرند  وعابران  پیاده نیز با همین  موضوع مواجه هستند و انان  نیز به نوبه  خود  در جاده ها نگاه نمی کنند و با تصادف مواجه می شوند.

طراح تصور می کرد که چنین وضعیتی تنها با استفاده از تکنیک های روان شناختی خاص حل می شود. این واقعیت او را به ایجاد دیوار مجازی لیزری که می تواند جایگزین  یک چراغ سبز گردد رهنمون ساخت.

در طول مسیر سیگنال قرمز، راننده با تصاویر مجازی از عابران پیاده که ازعرض خیابان عبور می کنند مواجه می شود  در این مورد نادیده گرفتن این دیوارها همانند نادیده گرفتن سیگنال های ترافیکی است. اما رانندگانی که به "مردم لیزری" برخورد می کنند ؛  باید از مانع روانی خود که از نقطه نظر هان یانگ لی ب باید وجود داشته باشد عبور نمایند.

Image result for laser wall traffic light

این اختراع  دارای مصرف انرژی بسیار کم است و به وسیله نقلیه صدمه نمی زند و آنان را در معرض آسیب قرار نمی دهد .

گاهی اوقات چراغ ها ی ترافیکی به دلیل ماندن در پشت  درختان یا ماشین های  پارک شده قابل مشاهده نیستند. اما نور لیزری بطور مستقیم در مقابل چشمان راننده  قرار می گیرد و مانعی برای حرکت ایجاد می کند .

 

نظرات کاربران


@