یاد یک غریب در غربت!

یادمان حاج علی در آریزونا!

تاریخ انتشار : ۱۳:۰۳ ۱۴-۰۳-۱۳۹۷

اما یک بنای تاریخی به یاد حاجی علی ساربان سوری و یونانی تبار که بعد از استخدام در یکی از بنادر ترکیه به اردوگاه شترها ​​پیوست، همچنان در کوارتزیت، آریزونا پا برجا ایستاده است. حاج علی در 74 سالگی و در سال 1902 در گذشت که مقبره وی در گورستانی با نام خودش در کنار یادمانش واقع است!

تبریز امروز:

Image result for Hadji Ali ariz camel Quartzsite

یادمان و مقبره حاج علی مشهور به های جولی ساربان ارتش در گورستانی به نام های جولی اریزونا 

Related image

قبل از احداث خط آهن در دهه 1800 ، ساده ترین راه عبور از ایالات متحده توسط کاروان اسب بود. اما ارتش یک بار سعی کرد تا یک رقیب چهار پا به جای اسب ها ایجاد کند .

در سال 1855 همزمان با امروز ، یک کشتی نیروی دریایی از نیویورک در ماموریتی برای خرید شتر به خاورمیانه رفت. اعضای اردوی شتر ارتش ایالات متحده ؛ این حیوانات را از طریق مسیر جنوب غربی آمریکا انتقال دادند و آنها را به عنوان  چارپایان برتر از اسب ها و قاطر ستودند.

A mural by Patrick Westphal depicting the arrival of camels at Camp Verde, Tex.

نقاشی پاتریک وستفال به عنوان تصویری از ورود شتر ها در کمپ ورده تکزاس در کتابخانه کنگره نگهداری می شود

اگر چه شتر ها در طول تاریخ توسط ارتش مورد استفاده قرار گرفت، اما سپاه آنان زمانی که جفرسون دیویس فرمانده نظامی لشکردر سال 1861 به نیروی های جنوبی پیوست و عضو کنفدراسیون شد؛ منحل گردید.

مجسمه های جفرسون دیویس که در جنگ  شکست خورد ، اخیرا در سراسر جنوب به عنوان بخشی از شکست نژادپرستی و برتری سفید جمع آوری شده است.

Image result for Hadji Ali ariz camel Quartzsite

اما یک بنای تاریخی به یاد حاجی علی - یک ساربان  سوری و یونانی تبار که بعد از استخدام در یکی از  بنادر ترکیه به اردوگاه شترها ​​پیوست، همچنان در کوارتزیت، آریزونا پا برجا ایستاده است. حاج علی در 74 سالگی و در سال 1902 در گذشت که مقبره وی در گورستانی با نام خودش در کنار یادمانش واقع است.در سال 1934 آخرین شتر از سپاه شتران در یک باغ وحش به علت کهولت درگذشت .

 


نظرات کاربران


@