کارتون محبوب کودکان و خانواده

«ماشا و خرس»

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۶ ۰۳-۰۶-۱۳۹۵

کارتون « ماشا و خرس» محبوب ترین کارتون سریالی خانوادگی شده است

کارتون «ماشا و خرس»  از محبوب ترین کارتون های کودکان است  که در باره دوستی و ماجراهای نمکین و به قول ترک ها دوزلی  خرس - آرتیست سابق سیرک - و ماشا - دختر کوچولوی شیطون و بامزه - تعریف می کند که آرامش را از خرس و تمام ساکنان جنگل سلب کرده است.


 کارتون « ماشا و خرس» - کارتون سریالی روسی توسط استودیو انیمیشن « انیماککورد» به دنیای هنرکارتون کودک و خانواده اش عرضه و نمایش آن از 17 دی ماه 1387 آغاز شده است. این فیلم انیمیشن با کمک گرافیک سه بعدی ساخته و ایده اصلی آن از قصه ملی همنام روسی « ماشا و خرس» برگرفته شده است. کارتون روسی «ماشا و خرس» در سراسر جهان مشهور است: تا کنون این کارتون به 25 زبان ترجمه شده است. یکی از سریال های این کارتون در فهرست 17 کلیپ ویدئویی معروف جهان، بیش از 1 میلیارد بار در سایت « یو تیوب»در معرض تماشا قرار گرفت .


رفتار معصوم  و شیرین دختر کوچولوی  کارتون همه را پای تلویزیون نگه می دارد ؛ اخیرا  تعدادی از  مجموعه های ماشا و خرس از سیمای جمهوری اسلامی نیز پخش شده اند .

اولین دیدار

 در جایی خیلی خیلی دور، در خانه کوچکی در کنار ایستگاه راه آهن دختر خردسالی به نام ماشا زندگی می کرد که خیلی بامزه و شیطون بود. ماشا آنقدر بازی را دوست داشت که تمام ساکنان اطراف خانه آن ها، با دیدن او پنهان می شدند. ماشا که نمی توانست آرام بگیرد به جنگل رفت و در آنجا خانه خرس را پیدا کرد. خرس برای ماهیگیری رفته و خانه خالی بود. خرس پس از بازگشت از ماهیگیری دید تمام وسایل خانه بهم ریخته است. او باعث و بانی این خرابی را در داخل خانه پیدا کرد. دختر کوچولو روی تختش بالا و پایین می پرید. خرس شگردهای زیادی برای خلاص شدن از دست این مهمان ناخوانده بکار برد. وقتی بالاخره موفق شد، ناگهان نگران آن شد که در جنگل ممکن است  بلاهایی  بر سر این دختر کوچولو بیاید. خرس برای پیدا کردن ماشا به جنگل دوید و بالاخره او را در خانه خود پیدا کرد.


نظرات کاربران


@