مرگ بهانه ای برای شهرت!

خبرنگارمرده نبود ، زنده بود!

تاریخ انتشار : ۱۷:۲۳ ۱۰-۰۳-۱۳۹۷

با اعلام کشته شدن خبرنگار روسی در اکراین نام وی بر سر زبان ها افتاد، تلویزیون پله های خونین ساختمان او را نشان داد و فردای آن روز مرد خبرنگار در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و ماجرا را ساختگی و برای فرار از ترور نقل نمود ؛ اما در این بازی وی به شهرت جهانی رسید!

تبریز امروز:

روزنامه نگار روسی گویا کشته شده در اوکراین زنده است + عکس

با اعلام کشته شدن خبرنگار روسی در اکراین نام وی بر سر زبان ها افتاد، تلویزیون پله های خونین ساختمان او را نشان داد و فردای آن روز مرد خبرنگار در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و ماجرا را ساختگی و برای فرار از ترور نقل نمود ؛ اما در این بازی وی به شهرت جهانی رسید! به گزارش شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه و آژانس های خبری بین المللی 

آرکادی بابچنکو روزنامه نگار روسی که روز گذشته خبر ترور اش در کیف پایتخت اوکراین در رسانه ها منتشر شده بود، زنده است. آرکادی بابچنکو به همراه واسیلی گریتساک رییس سرویس امنیتی اوکراین، یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک ترتیب داد. گریتساک با اشاره به اینکه بابچنکو زنده است گفت: "با هدف جلوگیری از یک سوءقصد این سناریو را تهیه کرده اند."وی با اشاره به اینکه فردی که در تدارک سوء قصد بر علیه بابچنکو بود در کیف دستگیر شده است، ادعا کرد، این شخص در ازای دریافت پول از سوی دولت روسیه اجاره شده بود.

واسیلی گریتساک اعلام کرد، بر اساس اطلاعات دریافتی از سرویس های امنیتی اوکراین، علی الخصوص سرویس های اطلاعاتی ویژه روسیه فرمان قتل این روزنامه نگار را صادر کرده اند.گریتساک همچنین تصریح کرد که با این عملیات ویژه از کشته شدن بابچنکو ممانعت کرده اند.

آرکادی بابچنکو روزنامه نگار روس نیز در گفتگو با خبرنگاران گفت که سرویس های اطلاعاتی اوکراین قبلا در خصوص احتمال مواجه شدن با یک سوء قصد به وی هشدار داده بودند.

بابچنکو در اینباره گفت: "یک ماه پیش به من مراجعه کرده و در رابطه با فرمانی که در خصوص ترور من صادر شده توضیحاتی ارائه کردند. گویا به کسی که قرار بود این سوء قصد را اجرا کند، پول پرداخت شده است. در بین اطلاعاتی که سرویس های امنیتی جمع آوری کرده بودند، تنها عکس و اطلاعات درج شده در گذرنامه او به من نشان داده شد و این اطلاعات تنها میتواند در اختیار روسیه باشد."

بابچنکو گفت: "معلوم شد که این اطلاعات از روسیه دریافت شده است. این طور پیداست که این اطلاعات از سوی دولت آمده است. این نوع اطلاعات را تنها قوای ویژه میتوانند کسب کنند."

روز گذشته وزارت کشور اوکراین اعلام کرد که آرکادی بابچنکو ‌روزنامه نگار منتقد کرملین،‌ در ورودی خانه خود در کیف به ضرب گلوله کشته شده است.

این روزنامه نگار در سال 2017 روسیه را ترک کرده و در اوکراین اقامت میکند.

بابچنکو که در روزنامه ها و کانال های تلویزیونی متعددی فعالیت کرده است، در کانال ATR تاتارهای کریمه در کیف برنامه ساخت خود را اجرا میکند.

 


نظرات کاربران


@