4500 جفت کفش در مقابل مقر اتحادیه اروپا!

کفش هایی بیاد کشته شدگان فلسطینی

تاریخ انتشار : ۲۰:۴۸ ۰۸-۰۳-۱۳۹۷

قرارداد برای ما نه برای منافع اقتصادی بلکه مربوط به منافع امنیتی برای اتحادیه اروپا است، زیرا در غیاب معاهده هسته ای با ایران، ما معتقدیم امنیت منطقه و اروپا در معرض خطرقرار می گیرد و به همین دلیل است که اصرار زیادی در مورد حفظ این توافق وجود دارد.

تبریز امروز:

بروکسل- مقر اتحادیه اروپا

غزه و معاهده هسته ای ایران موضوع بحث دیدار وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل می باشد .

در خارج از ساختمان شورای اتحادیه اروپا، معترضین 4500 جفت کفش خالی را به عنوان یادبود 4500 نفر از کشته شدگان فلسطینی ازسال 2009 تا به امروز  قرار داده اند.

وزیران خارجه اتحادیه اروپا موافقت کرده اند، اقدامات فوری برای جلوگیری ازکشتار بیشتر در غزه انجام دهند و امکان دسترسی به کمک های بشر دوستانه را فراهم آورند.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی به خبرنگاران گفت: "تنش ها در غزه در زمینه فقدان یک روند صلح و در زمینه تحولات در بیت المقدس  اتفاق می افتد و ما 28 کشور اتحادیه هنوز همه متعهد هستیم که بیت المقدس باید پایتخت آینده این دو هر دو کشور قرار گیرد .

بروکسل مقر اتحادیهاروپا - کفش

موگرینی همچنین حمایت اتحادیه اروپا از پیمان هسته ای ایران را دوباره اعلام کرد وناراحتی خود را از خروج امریکا  از این قرارداد اعلان داشت ..

وی تأکید کرد: " قرارداد برای ما  نه برای منافع اقتصادی  بلکه  مربوط به منافع امنیتی برای اتحادیه اروپا است، زیرا در غیاب معاهده هسته ای با ایران، ما معتقدیم امنیت منطقه و اروپا در معرض خطرقرار می گیرد  و به همین دلیل است که اصرار زیادی در مورد حفظ این توافق وجود دارد. "

 


نظرات کاربران


@