ایرلند محدودیت سقط جنین رالغو کرد!

رفع محدودیت سقط جنین ؛ رودررو با کلیسای کاتولیک

تاریخ انتشار : ۰۶:۱۷ ۰۶-۰۳-۱۳۹۷

بیش از 66 درصد رای دهندگان در ایرلند به رفع ممنوعیت سقط جنین در این کشور رای دادند ، این رای گیری در زمانی انجام شد، که ترامپ در ایالات متحده در مخالفت با سقط جنین قدم برمی دارد و حرکت جریان راست پوپولیستی در اروپا رو به رشد است.

تبریز امروز:

بیش از 66 درصد رای دهندگان در hیرلند به رفع ممنوعیت سقط جنین در این کشور رای دادند ، این رای گیری در زمانی انجام شد، که  ترامپ در ایالات متحده در مخالفت با سقط جنین قدم برمی دارد و حرکت جریان راست پوپولیستی در اروپا رو به رشد است.

 تصویر "ساویتا " زنی که به علت عدم پذیرش سقط جنین در بیمارستانی در دوبلین درگذشت  بر روی دیواری در این شهر دیده می شود!

تائید و مجاز شمردن سقط جنین تقابل با کلیسای کاتولیک  محسوب می گردد.

مخالفین طرح مجاز شدن سقط جنین تابلوهای خود را در دوبلین نصب کرده اند

نیویورک تایمز می نو.یسد:ایرلند قاطعانه تصمیم گرفت تا یکی از ممنوعیت های محدود سقط جنین در جهان را لغو کند، نسل های پدرسالاری محافظه کار را کنار بگذارد و آخرین موارد از قوانین کلیسای کاتولیک را رم رد نماید.

 در سه سال گذشته، ایرلند یک مرد همجنسگرا را به عنوان نخست وزیر انتخاب کرده است و در یک رفراندوم دیگر رای به اجازه ازدواج همجنسگرایان داده است.

اما این مسئله به ویژه برای رای دهندگان ایرلندی، حتی برای حامیان این اقدام، مسئله بسیار پیچیده بود. و تا پایان، مشخص نیست که حرکت به سوی سیاست های اجتماعی لیبرال، به اندازه کافی قدرتمند خواهد بود تا مخالف شدید مخالفت با سقط جنین را از بین ببرد.

لئو وارادکر، نخست وزیر، گفت: "آنچه امروز شاهد آن هستیم، نقطه اوج انقلاب آرام است که در ایرلند طی 10 یا 20 سال گذشته اتفاق افتاده است." 


نظرات کاربران


@