سقوط کوهنورد!

اورست ! 3 قربانی در یک ماه!

تاریخ انتشار : ۰۶:۰۴ ۰۱-۰۳-۱۳۹۷

سخنران انگیزشی ژاپنی ، که نه انگشت خود را درتلاش برای رسیدن به قله اورست از دست داده بود ، در بالاترین نقطه اوج خود در روز دوشنبه، پس از آن که بدنش ضعیف شد با سقوط از کوه درگذشت.

تبریز امروز:

سومین کوهنورد در یک ماه اخیر ، روحش را در هیمالیا گذارد !  

 سخنران انگیزشی ژاپنی ، که نه انگشت خود را درتلاش برای  رسیدن به قله اورست از دست داده بود ، در بالاترین نقطه اوج خود در روز دوشنبه، پس از آن که بدنش ضعیف شد با سقوط از کوه درگذشت.

مرگ کوهنورد صعود کننده، نوبوکازو کوریکی، قربانیان این ماه اورست  را به سه نفر افزایش داد.

تیکا ر ام گونونگ مدیرشرکت  Bochi-Bochi Trek، شرکت صعود کننده که سفر نوبوکازو کوریکی  را تدارک دیده بود، گفت: "ما در حال شوک هستیم." "این یک فاجعه بزرگ برای جهان کوهنوردی است."

گورونگ جزئیات مرگ آقای کوریکی را تایید کرد.

در روز یکشنبه گئورگی پتکوف 63 ساله  یک صخره نورد اهل  مقدونیه، پس از سقوط ناشی از ایست قلبی  در نزدیکی کمپ سه، بیش از 20،000 فوت بالاتر از سطح دریا، در سمت جنوب کوه، کشته شد. در اوایل ماه جاری، لام بابو شرپا در اورست گم شد ا و در مرز میان نپال و تبت مفقود شده بود. یک مقام رسمی با تایید مرگ وی گفت که کیسه و کفش او پیدا شده است.

کوریکی، 35 ساله که قبل از صعود نهایی  اش، در روز دوشنبه صبح در رسانه های اجتماعی از  سرفه و تبش قلبش نوشت  اما او فکر می کرد ،بتواند صعود کند.

جیانندرا شرستا یکی  از مقامات وزارت گردشگری نپال گفت که برای بررسی دلیل سقوط و مرگ  کوریکی به کاتماندو سفر خواهد کرد.

در طول سالهای، گذشته  کوریکی هزاران پیرو را در رسانه های اجتماعی جمع آوری کرده بود و اغلب به  سخنرانی های هیجانی درباره اهمیت پشتکار می پرداخت.

در سال 2012، او 9 انگشت خود را از دست داد. دو سال بعد، او به کوهنوردی بازگشت و یک صعود انفرادی از Peak Broad در هیمالیا را بدون اکسیژن اضافی که اکثر کوهنوردان در چنین ارتفاعی استفاده می کند، جایی که هوا به شدت رقیق است، به پایان رساند.

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر

 

'c

 

 

 

 


نظرات کاربران


@