Aimovig

تاییدیه FDA روی داروی ویژه میگرن !

تاریخ انتشار : ۲۲:۴۲ ۲۸-۰۲-۱۳۹۷

آیموویگ نام دارویی است که برای میگرن مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است، این دارو به صورت تزریقی و در دستگاه شبیه تزریق انسولین در هر ماه یک بار مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه این دارو برای یک سال 6900 دلار می باشد.

تبریز امروز:

آیموویگ نام دارویی است که برای میگرن مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است، این دارو به صورت تزریقی و تگاه شبیه تزریق انسولین در هر ماه یک بار مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه این دارو برای یک سال 6900 دلار می باشد. ن دارو محصول شرکت Amgen است . میگرن در سطح خفیف بیشتر در زنان شایع می باشد . 

 این اولین دارویی است که تعداد میگرن را در میان افرادی که مستعد ابتلا به این سردرد های گوناگون می باشند، کاهش می دهد.

برخی از میلیون ها آمریکایی از این سردرد های بالقوه ناتوان کننده رنج می برند. در بسیاری موارد میگرن در زنان شایعتر از مردان است، این سردرد های خفیف ممکن است با حالت تهوع، اختلالات بینایی و حساسیت به نور همراه باشد. اغلب اوقات افرادي كه دچار رنج هستند، خود را مضطرب، افسرده و حتي معلول حس می کنند.

بسیاری از داروها در بازار امروز برای کنترل علائم میگرن استفاده می شوند.

داروی جدید Aimovig توسط FDA روز پنج شنبه تأیید شد. این اولین دارو در یک کلاس جدید است که برای کاهش تعداد میگرن در میان افرادی که به طور مرتب از درد رنج می برند طراحی شده است. این دارو که عموما به عنوان erenumab-aooe شناخته می شود، توسط Amgen در ایالات متحده فروخته می شود. طراحی و تولید Aimovig و چندین دارو دیگر میگرن از دهه 1980 آغاز شده  است. به گفته لورن گراویتز در ماه فوریه گزارش هایی ارائه شده است مبنی بر اینکه افراد مبتلا به حملات میگرنی دارای سطوح بالای چیزی به نام "پپتید مرتبط با ژن کلسی تونین" یا CGRP هستند.

هنگامی که پپتید در افراد مبتلا به میگرن تزریق شد، باعث سردرد گردید. افراد مبتلا به میگرن مستعد به تزریق پپتید نبودند.

با این بینش ، داروسازان برای ایجاد آنتی بادی جهت جلوگیری از فعالیت پپتید داخل بدن به عنوان راه پیشگیری از میگرن پیگیر موضوع گردیدند. 


نظرات کاربران


@