رسوایی دائمی کلیسا ، این بار در شیلی! همه کشیش های عالی رتبه استعفا دادند!

استعفای 34 کشیش کاتولیک شیلیایی در پی رسوایی اخلاقی!

تاریخ انتشار : ۱۹:۰۶ ۲۸-۰۲-۱۳۹۷

ماری کالینز، یکی از اعضای سابق کمیساریای پاپ برای حمایت از کودکان، در پاسخ به استعفا اسقف های شیلی در روز جمعه گفت که این ژست کافی نیست. کالینز در توییتر نوشت: "هیچ اسقف برکنار نشده است - در واقع هیچ چیز تغییری نمی کند."

تبریز امروز:

In this videograb members of Chile's bishops conference Luis Fernando Ramos Perez (L) and Juan Ignacio Gonzalez give a press conference on May 14, 2018 in Vatican. Vatican tries to quell a sex abuse scandal that has rocked the Roman Catholic Church in Chile as Pope Francis admitted "grave mistakes" in his handling of the abuse controversy in Chile. (Photo by Luca PRIZIA / AFP)        (Photo credit should read LUCA PRIZIA/AFP/Getty Images)

کنفرانس ویدئویی اسقف های شیلی ، لوئیس فرناندو راموس پرز  و خوان منگاریچ گونزالس، در 14 مه سال 2018 در واتیکان! واتیکان تلاش می کند تا رسوایی جنسی سوء استفاده جنسی را که کلیسای کاتولیک رومی در شیلی را لرزاند، با عنوان اطلاق شده پاپ فرانسیس "اشتباهات جدی"  بخواند !

  به گزارش سی ان ان ، 31 اسقف اعظم و سه اسقف بازنشسته در بیانیه ای اعلام کردند که آنها استعفای خود را در اختیار پاپ و در دست پدر مقدس قرار داده اند تا بتواند آزادانه برای هر یک از ما تصمیم بگیرد. این بیانیه پس از گذشت 3 روز جلسه در واتیکان صادر گردید. به نظر می رسد که استقرار همزمان همه اسقف های یک کشور در تاریخ مدرن کلیسای کاتولیک بی سابقه باشد.

گرگ برک، سخنگوی واتیکان، اظهار داشت که هیچ نظری درباره اینکه آیا پاپ فرانسیس استعفا را خواهد پذیرفت یا نه وجود ندارد.

پاپ فرانسیس پس از دریافت گزارش 2300 صفحه ای که جزئیات مربوط به تخطی های جنسی توسط کشیش ها در شیلی را نشان می دهد، از رهبران کلیسای شیلی درخواست حضور در واتیکان را نمود!

در مرکز رسوایی ها اسقف اعظم اسومو و خوان باروس، که پاپ فرانسیس در سال 2015  او را منصوب کرده است، حاضر می باشند. پاپ  تاکنون به شدت از اسقف باروس دفاع کرده بود اما در ماه آوریل گذشته، پس از دریافت گزارش محققان واتیکان، فرانسیس گفت که "اشتباهات او در قضاوت جدی بوده است و از قربانیان سوء استفاده جنسی در شیلی عذرخواهی کرده است.

در ماه مه، پاپ با سه متهم اصلی به طور خصوصی در واتیکان ملاقات کرده بود.

ماری کالینز، یکی از اعضای سابق کمیساریای پاپ برای حمایت از کودکان، در پاسخ به استعفا اسقف های شیلی  در روز جمعه گفت که این ژست کافی نیست.

کالینز در توییتر نوشت: "هیچ اسقف برکنار نشده است - در واقع هیچ چیز تغییری نمی کند."

 

 

 

 


نظرات کاربران


@