تحریم های ترامپ صدمات شدیدی در موضوع اشتغال به این شرکت وارد کرده است!

بحران اشتغال در زد تی ای چین!

تاریخ انتشار : ۱۷:۵۷ ۲۳-۰۲-۱۳۹۷

ترامپ برای احیای مشاغل از بین رفته در شرکت چینی ZTE ناشی از تحریم های ایالات متحده متعهد شد. ZTE در هفته گذشته اعلام کرد که "فعالیت های عمده عملیاتی" را متوقف کرده است، زیرا نمی تواند نیاز به تجهیزات و قطعات آمریکایی را حذف کند . این کمپانی که به عنویک غول مخابراتی مطرح است 75000 کارمند دارد و در بیش از 160 کشور دارای فعالیت می باشد

تبریز امروز:

به گزارش نیوتایمز ؛ ترامپ برای احیای مشاغل از بین رفته در شرکت چینی  ZTE ناشی از تحریم های ایالات متحده متعهد شد. ZTE در هفته گذشته اعلام کرد که "فعالیت های عمده عملیاتی" را متوقف کرده است، زیرا نمی تواند نیاز به تجهیزات و قطعات آمریکایی را حذف کند . این کمپانی که به عنویک غول مخابراتی مطرح است  75000 کارمند دارد و  در بیش از 160 کشور دارای فعالیت می باشد.

 ترامپ در روز یکشنبه گفت که او با همتای چینی خود، شی جین پینگ  در حال همکاری برای جلوگیری از فروپاشی غول الکترونیک چینی ZTE است، که پس از تحریم های  ایالات متحده درموضوع عدم همکاری با ایران و کره شمالی در حال فروپاشی قرار گرفته است.

ترامپ در تویتر خود نوشت:  رئیس جمهور چین  و من همکاری می کنیم  تا شرکت تلفن همراه عظیم چینی، ZTE، راه سریع بازگشت به بازار را  پیداکند . شغل های  بسیار زیادی در چین از بین رفته دست داده است.

در ماه گذشته دولت ترامپ برای هفت سال ارائه تکنولوژی آمریکایی را به ZTE ممنوع کرد و گفت که این شرکت تحریم ها بر ایران و کره شمالی را  نقض کرده است.

این شرکت قبلا در رابطه با این اتهام  به جریمه 1.بیش از یک میلیارد دلار محکوم شده بود .

 

 در حال حاضر، استفاده از تراشه های ریزامریکایی، نرم افزار و سایر اجزای دیگر در تولیدات ، ZTE برای ساخت تجهیزات مخابراتی و گوشی های هوشمند بکارگیری می شود.


نظرات کاربران


@