تاج محل کثیف از آثار جای پای بازدیدکنندگان!

جوراب های کثیف و میراث جهانی!+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۸:۱۸ ۲۰-۰۲-۱۳۹۷

وضعیت سنگ مرمر سفید مرواریدی تاج محل به دلیل تغییر رنگ ناشی از جای پای کثیف میلیون ها بازدیدکننده و گردشگر و لکه های سبز حشرات نسبت به سال های قبل بسیار بدتر شده است. از3 سال قبل باستان شناسان هندی در حال در حال مرمت و تمیزکاری تاج محل هستند که به کثیفی گراییده است.گفته می شود وجود جلبک ها موجب افزایش حشرات نیز شده است

تبریز امروز:

به گزارش نیویورک تایمز :دادگاه عالی هند، محافظان باستان شناسی رسمی کشور را در منطقه تاج محل به پاک کردن و تمیز ساختن آن فرمان داد.
وضعیت سنگ مرمر سفید مرواریدی تاج محل به دلیل تغییر رنگ ناشی از جای پای کثیف میلیون ها بازدیدکننده و گردشگر و لکه های سبز حشرات نسبت به سال های قبل بسیار بدتر شده است.

 

از3 سال قبل باستان شناسان هندی در حال  در حال مرمت و تمیزکاری تاج محل هستند که به کثیفی گراییده است.گفته می شود وجود جلبک ها موجب افزایش حشرات نیز شده است
رائو وکیل باستان شناسان سعی کرد تغییر رنگ سبز در بالای سر ساختمان را به "جلبک" هایی  نسبت دهد که در روی بنا قرار گرفته اند و گفت که جوراب های محافظ فقط برایدافراد خاص داده می شود.

در جلسه دادگاه دادگاه آقای لوکور قاضی رسیدگی کننده به وضعیت تاج محل  از وکیل باستان شناسان پرسید: "جلبک چگونه به قسمت های بالا تاج محل رسید؟" 

وکیل گفت: "آن پرواز کرد."

رییس دادگاه پاسخ می دهد :" آیا جلبک می تواند پرواز کند؟ "

سپس زمانی که توسط دادگاه خواسته شد که چرا بررسی باستان شناسی هند جوراب های پاک را برای گردشگران به منظور جلوگیری از مشکل خاک، فراهم نمی کند، وکیل پاسخ داد: "ما جوراب را فقط به افراد مخصوص و مهم می دهیم .

قاضی دادگاه  در نهایت گفت "مشکل این است که"مایل نیستم قبول کنم که یک مشکل وجود دارد."

 مهتا، وکیل محیط زیست که در جریان دادرسی بود و گفتگوها را پیگیری می کرد ، گفت: او در سال 1984 پرونده ای را با دیوان عالی کشور برای تسریع در امر راه اندازی کرده است . او گفت، اما در34 سال گذشته کمترین اقدامی برای این بنای در واقع کوچک انجام نشده است .

"سوال من این است" شما تا کنون چه کرده اید ؟ "آقای مهتا گفت: "شما نگهبان آثار تاریخی است. شما یک سازمان حرفه ای هستید این کار شماست و شما باید این کار را انجام دهید. چرا شما در انجام اقدامات  خود خیلی آهسته حرکت می کنید؟ "

 

 


نظرات کاربران


@