5+1 تبدیل به 5 شد!

نافرجامی برجام با ایالات متحده !

تاریخ انتشار : ۱۹:۴۰ ۱۸-۰۲-۱۳۹۷

نیویورک تایمز خروج ترامپ از برجام را جداسازی ایالات متحده از متحدان غربی آن کشورخواند! اعلام ترامپ، در حالی که مدتها پیش و به طور گسترده بسط داده شده بود، روابط امریکا با متحدان اروپایی را به عدم اطمینان عمیق فرو می برد. آنها متعهد به اقامت در این معاهده شده اند، و این امر موجب ایجاد اختلافات دیپلماتیک و اقتصادی می شود؛ زیرا ایالات متحده مجازات تحریم های شدید علیه ایران را مجددا تحمیل می کند. این امر همچنین منجر به افزایش تنش ها با روسیه و چین افزایش می شود که همچنین از طرفین توافقنامه هستند.

تبریز امروز:

Image result for trump-iran-nuclear-deal.

ترامپ در طی سخنانی خروج ایالات متحده از قرارداد برجام را اعلام داشته و آن را یک قرارداد یک جانبه وحشتناک خواند!

ترامپ رسما ایالات متحده را از توافق با  ایران به نام برجام خارج کرد و آن را "یک توافقنامه وحشتناک یک طرفه"  اعلان داشت  که هرگز صلح را به ارمغان نمی آورد.  ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد که او از قرارداد هسته ای ایران خارج شده است و این موضوع از بین بردن دستاورد سیاست خارجی باراک اوباما و جداسازی ایالات متحده در میان متحدان غربی آن است.

 ترامپ در کاخ سفید در اعلام تصمیم خود، گفت: "این یک توافق یک جانبه وحشتناک بود که نباید هرگز عقد می گردید." " این صلح  نبود و صلح را به ارمغان نیاورد و هرگز نخواهداورد."

 

 اعلام  ترامپ، در حالی که مدتها پیش و به طور گسترده بسط داده شده بود، روابط امریکا با متحدان اروپایی را به عدم اطمینان عمیق فرو می برد. آنها متعهد به اقامت در این معاهده شده اند، و این امر موجب ایجاد اختلافات دیپلماتیک و اقتصادی می شود؛ زیرا ایالات متحده مجازات تحریم های شدید علیه ایران را مجددا تحمیل می کند.

این امر همچنین منجر به افزایش تنش ها  با روسیه و چین افزایش می شود  که همچنین از طرفین توافقنامه هستند.

رئيس جمهور فرانسه در مدت کوتاهي پس از سخنان ترامپ  گفت: "فرانسه، آلمان و انگليس از تصمیم آمريكا برای خروج از معاهده هسته ای ايران ناراضی هستند. "رژیم بین المللی علیه تکثیر هسته ای در معرض خطر است."

 ایالات متحده در حال آماده شدن برای بازگرداندن تمام تحریم هایی است که در موافقتنامه هسته ای از آن ها  استفاده کرده است و همچنین مجازات های اقتصادی بیشتری را اعمال می کند.


نظرات کاربران


@