ژان سیبلیوس

سمفونی فنلاند! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۶:۰۲ ۲۸-۰۱-۱۳۹۷

فنلاند یک شعر سمفونی است که توسط آهنگساز فنلاندی ژان سیبلیوس ساخته شده است. اولین نسخه آن در سال 1899 نوشته شد و در سال 1900 روی آن تغییراتی بوجود آورد ، این قطعه برای جشن های مطبوعاتی سال 1899 در اعتراض پنهان علیه افزایش فشار از سوی امپراتوری روسیه بر روی این سرزمین بود که به عنوان آخرین سمفونی از هفت قطعه، که هر کدام قسمتی از تاریخ فنلاند را نمایش می دادند ، مطرح گردید

تبریز امروز:

 Image result for finlandia sibelius

 

فنلاند یک شعر سمفونی است که  توسط آهنگساز فنلاندی  ژان سیبلیوس ساخته شده است. اولین نسخه آن در سال 1899 نوشته شد و در سال 1900 روی آن تغییراتی بوجود آورد ، این قطعه برای جشن های مطبوعاتی سال 1899 در اعتراض پنهان علیه افزایش سانسور از سوی امپراتوری روسیه بر روی این سرزمین بود ، به عنوان آخرین  سمفونی از هفت قطعه، که هر کدام  قسمتی از  تاریخ فنلاند را نمایش می دادند ، مطرح گردید !

 این اثر نخستین بار در تاریخ 2 جولای 1900 در هلسینکی  توسط رابرت کجانوس اجرا شد.

ژان سیبلیوس متولد سپتامبر 1957 از چهره های موسیقی کلاسیک فنلاندی است که موسیقی را در برای هویت بخشی جامعه خود بکار برد. او هفت سمفونی و یک کنسرتو وبلن نوشت که " فنلاند " از آثار پر شور وی در مقابله با امپراطوری تزاری روسیه به شمار می رود . اساس این نوشته ها افسانه های فنلاندی هستند!

او در خانواده‌ای سوئدی‌زبان در فنلاند به دنیا آمد، که در آن زمان بخشی از امپراطوری روسیه بود ، دوران جوانی اش مصادف با اوج‌گیری احساسات میهن‌پرستانه در فنلاند شد و اندیشهٔ سیاسی، و آثار هنریِ او از این دوره تأثیر گرفت.

 

 

پس از پایان تحصیل در مدرسه، به تحصیل در رشتهٔ حقوق پرداخت؛ ولی علاقهٔ او به موسیقی باعث شد که حقوق را رها کند و به مدرسهٔ موسیقی هلسینکی که اکنون «مدرسهٔ موسیقی سیبلیوس» نام دارد، رفت. موسیقی را در  برلین و وین ادامه داد و بعد به فنلاند برگشت. در سال ۱۸۹۷  در فنلاند حمایت تشویقی ویژه هنرمندان تخصیص داده شد تا قادر باشد وقت خود را صرف آهنگ‌سازی کند.

 


نظرات کاربران


@