نخست وزیر لبنان وسیلی از مأموران سعودی !

تاریخ انتشار : ۱۳:۴۷ ۱۵-۰۱-۱۳۹۷

نشریه نیویورکر در خصوص پشت پرده ماجرای استعفا و بازداشت عجیب «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان می نویسد که حریری در بازداشت ۱۱ ساعته خود در عربستان بارها سیلی خورده بود.

تبریز امروز:

 Image result for lebanon prime minister punish in saudi

نشریه امریکایی نیویورکر در گزارشی مفصل در خصوص پشت پرده ماجرای استعفا و بازداشت عجیب «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان می نویسد که حریری در بازداشت ۱۱ ساعته خود در عربستان بارها سیلی خورده بود.

وقتی سعد حریری؛ نخست وزیر لبنان برای دیدار با محمد بن سلمان؛ ولیعهد سعودی، به عربستان فراخوانده شده بود، انتظار یک استقبال گرم را داشت؛ اما با برخورد متفاوتی مواجه شده بود.

نشریه امریکایی نیویورکر در گزارشی در خصوص ماجرای بازداشت حریری در عربستان و استعفای عجیب او نوشته که سعد حریری گمان می کرد که هر مشکلی با بن سلمان داشته باشد قابل حل خواهد بود؛ اما در ریاض پولیس عربستان به استقبال او رفته بود و دست کم به مدت ۱۱ ساعت نخست وزیر لبنان در بازداشت پولیس عربستان قرار گرفته بود و بارها از آنها سیلی خورده است. با این حال نویسنده مقاله اعلام می کند که دفتر حریری این بخش از ماجرا را تکذیب کرده است.

دکستر فیلکنز؛ نویسنده این گزارش مفصل به بررسی زندگی و رفتار محمد بن سلمان؛ ولیعهد و وزیر دفاع عربستان پرداخته است و علاوه بر ارتباط بن سلمان با «جرد کوشنر»؛ مشاور دونالد ترامپ به رویکرد او نسبت به لبنان و حزب الله و ارتباط آن با بازداشت سعد حریری در ریاض پرداخته است.

 


نظرات کاربران


@