نشست تخصصی توریسم حلال در نمایشگاه گردشگری برلین 2018

اهمیت توریسم حلال

تاریخ انتشار : ۲۳:۵۵ ۰۳-۰۱-۱۳۹۷

نمایشگاه گردشگری برلین در یکی از نشست های مهم خود به موضوع موانع و فرصت ها در توریسم حلال پرداخت. توریسم حلال در حال حاضر پس از غذای_حلال و مد و لباس به عنوان سومین صنعت مهم حلال در دنیا شناخته می شود.

تبریز امروز:

Image result for halal tourism

 نمایشگاه گردشگری برلین در یکی از نشست های مهم خود به موضوع موانع و فرصت ها در توریسم حلال پرداخت. توریسم حلال در حال حاضر پس از غذای حلال و مد و لباس به عنوان سومین صنعت مهم حلال در دنیا شناخته می شود.

  بزرگترین موانع صنعت توریسم حلال در جهان به دو دسته تقسیم می شوند: یکی گروه های تروریستی مانند داعش، القاعده، بوکوحرام و غیره و دیگری برخورد گروه های اسلام ستیز (کمپین های تحریم حلال، اسلام هراسی و یا ممنوعیت سفر مسلمانان به برخی کشورها).

 آمار گردشگران مسلمان: توریسم حلال از سال 2000 تا کنون به بیش از پنج برابر افزایش یافته. در این سال حدود 25 میلیون گردشگر مسلمان وجود داشتند. اما سال 2016 حدود 121 میلیون نفر از کل گردشگران را مسلمانان تشکیل می دادند. این رقم در سال 2020 حدود 158 میلیون نفر پیش بینی شده است. همچنین پیش بینی می شود که توریسم حلال در سال 2026 سهمی حدود 300 میلیارد دلار را به خود اختصاص دهد.

مقصدهای سفر مسلمانان: طبق آمارهای سال 2016 آسیا با 57% بزرگترین مقصد و اروپا با 30%، امریکا 8%، افریقا 4% و اقیانوسیه با 1% به ترتیب مهمترین مقصدهای سفر مسلمان می باشند.

سفر به همراه خانواده یکی از شاخص‌های مهم توریسم حلال یا گردشگران مسلمان است.

یکی از اهمیت های دیگر توریسم حلال، جمعیت جوان مسلمانان در جهان است. حدود 60% از گردشگران مسلمان کمتر از 30 سال سن دارند.

 

 

منبع: کانال مطالعات آلمان و اروپا


نظرات کاربران


@