انیمیشنی از فابریس او ژوبرت

کباب فرانسوی

تاریخ انتشار : ۰۰:۱۷ ۱۷-۱۲-۱۳۹۶

کباب فرانسوی داستان ساده ای دارد، کیفیت انیمیشن خوب و با زمینه ها و شخصیت های طنز طراحی شده است. این داستان به سادگی روانشناسی زندگی روزمره، چگونگی واکنش مردم به فقرا و اینکه چگونه افراد به ظاهر خوب در مواردی بدرفتاری می کنند و در مقابل انسان هایی که حقیر نشان داده می شوند ، چقدر می توانند دارای رتبه بالایی باشند را در معرض نقد قرار می دهد و تماشاگر را در داخل طنز به فکر فرو می برد. پیچ و تاب ماجرا و پایان آن نیز مضحک است

تبریز امروز:

Image result

کباب فرانسوی یک انیمیشن کامپیوتری ساخت 2008 فرانسه است که توسط فابریس او ژوبرت ساخته شده است. برنده جایزه انیمیشن کوتاه  ANIMA و برای بهترین فیلم کوتاه انیمیشن در سال 2009 نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

Related image

کباب فرانسوی اولین فیلم کوتاه توسط فابریس او  ژوبرت، انیماتور است که از سال 1997 تا 2006 در DreamWorks   کار کرده و بعدها به عنوانکارگردان انیمیشن "یک هیولا در پاریس " (2011) کار کرده است. ماجرا از این قرار است که در یک کافه پاریسی دهه 1960، یک تاجر پول دار متوجه می شود که کیف پول خود را فراموش کرده و او در اندیشه پیدا کردن راه حل زمان خود را با سفارش قهوه بیشتر سپری می کند تا راهی برای مشکل خود بیابد. 

 کباب فرانسوی برای اولین بار در 30 اکتبر 2008 در جشنواره Voix d'Etoiles در فرانسه به نمایش درامد. بعدا در سوم ماه مه 2009 در جمهوری چک در جشنواره فیلم AniFest  مطرح گردید. در 19 فوریه 2010 در جشنواره واترلو کانادا و سپس در تاریخ 19 فوریه 2010 در ایالات متحده آمریکا به تماشا گذارده شد.

Related image

 

Related image

موضوع کباب فرانسوی بسیارساده است و به خوبی ساخته شده است. کیفیت انیمیشن خوب و با زمینه ها و شخصیت های طنز طراحی شده است. این داستان به سادگی روانشناسی زندگی روزمره، چگونگی واکنش مردم به فقرا و اینکه چگونه افراد به ظاهر خوب در مواردی بدرفتاری می کنند و در مقابل انسان های که حقیر نشان داده می شوند ، چقدر می توانند دارای رتبه بالایی باشند را در معرض نقد قرار می دهد و تماشاگر را در داخل طنز به فکر فرو می برد. پیچ و تاب ماجرا و پایان آن نیز مضحک است.


نظرات کاربران


@