در پی نظرات مفسر ورزشی NBC

معذرت خواهی NBC از مردم کره!

تاریخ انتشار : ۲۱:۲۳ ۲۲-۱۱-۱۳۹۶

درپی سخنان جوشوا کوپر رامو مفسر NBC در خصوص تحسین تاثیر ژاپن در دوران استعمار بر کره جنوبی ،این شبکه پس از مواجهه با خشم مردم کره جنوبی در اعتراض به تجاوزات جنسی ، بیگاری و شکنجه مجبور به عذر خواهی رسمی از مردم کره گردید.

تبریز امروز:

The Japanese team during the Winter Olympics opening ceremony

تیم ورزشی ژاپن در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی 

درپی سخنان جوشوا کوپر رامو مفسر NBC در خصوص تحسین تاثیر ژاپن بر کره جنوبی ، شبکه NBC پس از مواجهه با خشم مردم کره جنوبی مجبور به عذر خواهی رسمی از مردم کره گردید.

مردم کره جنوبی به دوران استعمار و نقض حقوق خود توسط ژاپنی ها در خلال سال های 1910 تا 1945 معترض هستند ولی مفسر خبرگزاری NBC بدون در نظر گرفتن موضوع ؛ آن را مثبت قلمداد نمود.او از زبان کره ای ها به تحسین فرهنگ ، تکنولوژی و اقتصاد پرداخت و آن را عامل رشد کره و انتقال به صنعتی شدن دانست.

بسیاری از کره ای ها دوران تجاوز و استعمار ژاپنی ها را با تجاوزات جنسی ، شکنجه ، بیگاری و مرگ مترداف می دانند. موضوع " زنان راحت" ماجرای برده گی جنسی زنان کره ای است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن سفر خود را به کره برای بازی های المپیک انجام داده است، اما با این حال  NBC بیانیه ای برای نظرات رامو در آخر هفته منتشر کرد و با ذکر صحبت های مفسر خود اعلام داشت .  "ما درک می کنیم که مردم کره با این نظرات توهین شده اند و ما عذرخواهی می کنیم."

 

گزارش از کاوه

 


نظرات کاربران


@