زندگی گرم در سردترین شهر دنیا!

سردترین شهر! یاکوتسک سیبری! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۲۳:۳۴ ۰۸-۱۱-۱۳۹۶

چندین تئاتر در یاکوتسک مانند تئاتر دراماتیک روسیه، به نام الکساندر پوشکین ، تئاتر ساکا به نام ایونسکی، تئاترجوان و تئاتر اپرا و باله دولتی به نام سیوتسف وجود دارد.از موزه های یاکوتسک موزه هنرهای زیبا ساخا، موزه محلی یاروسلاوسکی هستند.دریاکوتسک جشنواره های تابستانی سالانه برگزار می شود.

تبریز امروز:

یاکوتسک

یاکوتسک مرکز جمهوری ساخا در روسیه، واقع در حدود 450 کیلومتری جنوب دایره قطب شمال است. جمعیت آن در حدود 270 هزار نفر می باشد. یاکوتسک بندر بزرگ رودخانه لنا است. فرودگاه های یاکوتسک و فرودگاه کوچکتر ماگان فرودگاه های این شهر هستند است. این شهر یکی از عمده فروشان الماس است.

قلعه

یوکات ها که به عنوان مردم ساکا شناخته می شوند، در قرن های 13 و 14 از دیگر نقاط سیبری به یاکوتسک مهاجرت کردند و سپس با مردمان دیگر در هم آمبختند این منطقه در سال 1632 با ایجاد قلعه استروت (قلعه) توسط پیتر بکتوف جزو قلمرو رسمی روسیه شد.

یاکوتسک در سال های 1880 و 1890 هنوز بزرگ نشده بود اما در دوران استالین صنعتی سازی آن آغاز شد .

با یك آب و هوای نیمه مرطوب، یاكوتسک سردترین دمای زمستانی را برای یک شهر بزرگ روی کره زمین دارد. متوسط ​​درجه حرارت در جولای 19 درجه و  در ژانویه تا منفی 39 درجه سانتی گراد می رسد.یاکوتسک بزرگترین شهر ساخته شده در منطقه یخ بندان دائمی است و بسیاری از خانه ها بر روی شمع های بتنی ساخته شده است.  

در سال 1891 دمای منفی 64 درجه برای آن ثبت شده است و گرم ترین دما 38 درجه در سال 1943بوده است. رطوبت اقیانوس آرام در این منطقه آن را بی نیاز از باران های موسمی ساخته است و تابستان کوتاه آن ، آب و هوا مناسبی دارد.

هتل یاکوتسک .

هتل

در رودخانه لنا چندین خط کشتیرانی وجود دارد که برای گردشگری نیز بکار می روند ؛ کشتی های بادبانی نیز در آن حرکت می کنند. چندین تئاتر در یاکوتسک  مانند تئاتر دولتی

دراماتیک روسیه، به نام الکساندر پوشکین ، تئاتر ساکا، به نام ایونسکی ، تئاتر جوان و تئاتر اپرا و باله دولتی به نام سیوتسف وجود دارد.

یاکوتسک

از موزه های یاکوتسک موزه هنرهای زیبا ساخا،موزه محلی یاروسلاوسکی هستند. دریاکوتسک جشنواره های تابستانی سالانه برگزار می شود. درآخرین هفته ماه ژوئن. جشن های

سنتی یوکوت، جشن احیا و تجدید طبیعت، باروری و شروع سال جدید آغاز می شود در این جشن مسابقات محلی، رقص اسب، آواز قومی یوکوت  و موسیقی اجرا می شوند.

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر

 

 

 


نظرات کاربران


@