انیمیشنی از کودکان بی پناه جنگ !

کودکان در زیر آتش!

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۰ ۲۱-۱۰-۱۳۹۶

غیرنظامیان در جنگ، بی پناهترین ها هستند و کودک در این میانه از همه کس درمانده تر است؛ انیمیشن براساس نقاشی های کودکان گریخته ازجنگ و تحت حمایت یونیسف ساخته شده است!

تبریز امروز:

عروسکی در بغل  عروسک

 

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در تازه‌ترین گزارش خود از حملات فزاینده به کودکان در مناطق درگیرجنگ جهان گزارش داده و می‌گوید در سال ۲۰۱۷ شمارکودکانی که هدف حمله قرارگرفته اند به میزان تکان دهندهای افزایش پیدا کرده است.

 

 براساس این گزارش، قوانین بین‌الملل که برای حفاظت از کودکان وضع شده است آشکارا نادیده گرفته می‌شوند.

مانوئل فانتین، مدیر امور اضطراری یونیسف می‌گوید کودکان در خانه، محل بازی ومدرسه مورد حمله قرار می‌گیرند و این گونه بی‌رحمی در مورد کودکان را نمی‌توان پذیرفت.

درگزارش یونیسف به مناطقی اشاره شده که سال گذشته در آن بیشترین صدمه به کودکان وارد شده است.

ازجمله این مناطق جمهوری آفریقای مرکزی است که درآن کودکان هدف حمله قرارگرفته و کشته می‌شوند و یا توسط گروه های مسلح ربوده شده و مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

با افزایش فزاینده درگیری های خشونت‌بار در این منطقه، گروه‌های مسلح از این کودکان به عنوان سرباز استفاده می‌کنند.

در شمال شرق نیجریه و کامرون، بوکوحرام از ۱۳۵ کودک برای حملات انتحاری استفاده کردند که پنج برابر سال ۲۰۱۶ بوده است.

کودکان مسلمان روهینگیا هنگام رانده شدن از محل زندگی خود در استان راخین، هدف بیشترین حملات خشونت بار قرار گرفتند.

در جنوب سودان، ارتش و گروه های مسلح ۱۹۰۰۰ کودک را به سربازی اجباری کشانده‌اند.در جنگ یمن بر اساس آمار رسمی ۵۰۰۰ کودک کشته یا مجروح برجای گذاشته است که

گفتهمی‌شود شمار واقعی بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

در شرق اوکراین ۲۲۰ هزارکودک در معرض خطر انفجار مین وسایر مواد منفجره‌ای قرار دارند که از جنگ در این منطقه به جای مانده است.

در گزارش یونیسف هم چنین آمده است که بعضی از کودکانی که توسط گروه‌های افراطی ربوده شده‌اند بعد از آن که به نیروهای امنیتی سپرده می شوند بازهم مورد آزار قرار می‌گیرند.

یونیسف به مواردی هم اشاره می‌کند که میلیون‌ها کودک به آب وغذا، وسایل بهداشتی، دارو و درمان دسترسی نداشته و در اثر سوءتغذیه، بیماری و آسیب‌های شدید روانی، بهای سنگینی برای جنگ می‌پردازند.

یونیسف از تمام طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که به تعهدات خود براساس قوانین بین‌الملل احترام بگذارند و از حمله به کودکان و اماکن غیرنظامی نظیر بیمارستان و مدرسه دست بردارند.

 


نظرات کاربران


@